Didim Otel Fiyatları

Didim otel fiyatları Ege’nin altın kumsallı Didim’inde tatil yapmak isteyen herkesin yüzünü güldürecek uygunlukta seçeneklerle beğeninize sunuluyor.

Didim’in tarihi Neolitik Çağa kadar dayanıyor. Eski adıyla Didyma, zamanın kehanetleriyle ünlü bir bilicilik merkezi. Yani, Didim’de turizm bir açıdan ta o çağlarda başlamış diyebiliriz. Didim Miken, Girit, Aka, Pers, Roma ve Bizanslıların izlerini taşıyor. En son Türklerin eline geçiyor. Osmanlı Devleti’ndeki adı Yoran. Sonra Yenihisar adını alıyor ama başka yerlerle karışmasın diye adının Didim olmasında karar kılınıyor.

Didim Otel FiyatlarıDidim’e ilgi önce yurtiçinden, başka illerden başlıyor, sonra Didim paketleriyle gelen yabancı turistler, özellikle İngilizler bölgeye yerleşmeye başlıyor. Bugün turizm yönünden epey gelişmiş olan bölgede envai çeşit Didim otelleri akın akın gelen yerli ve yabancı tatilcileri ağırlıyor. Didim merkezden Altınkum’a ve daha birçok mevkiiye kadar Didim otelleri bulmanız oldukça kolay.

Didim tatili yapmayı düşünenler için ilk merak konusu elbette Didim otel fiyatlarıdır. Didim otelleri Ege’nin mütevazılığını taşımalarının yanı sıra çok çeşitli özelliklere de sahiptir. O yüzden fiyatları araştırmadan önce nasıl bir tatil yapmak istediğinize karar vermeniz işinizi basitleştirecektir.

Daha ekonomik bir tatil için elbette ipuçları var. Oda fiyatları daha düşük diye az yıldızlı otelleri tercih etmek zorunda değilsiniz. 5 yıldızlı Didim otelleri de oldukça ekonomik olabilir. Nasıl mı? Burada otelin konseptine dikkat etmeniz gerekiyor.

Herşey Dahil Didim Otelleri

Eğer herşey dahil Didim otelleri arasından seçim yaparsanız kahvaltı, geç kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, ara ikramlar, bazı alkollü ve alkolsüz içecekler otel fiyatının içinde olacak. Birçok aktivite de cabası. Otel bilgi sayfasından nelerin ücretsiz nelerin ücretli olduğunu kontrol ederseniz çıkış tarihinizde sürpriz yaşamazsınız. Ultra herşey dahil Didim otelleri herşey dahil otellere ek olarak yabancı içeceklerden de büyük ölçüde ücretsiz olarak yararlanmanızı sağlar. Bu oteller balayı tatili için de idealdir.

Bir tatilde en çok masraf genelde yiyecek ve içeceğe yapılır. Onlar otel fiyatına dahil olduğunda masrafınız büyük ölçüde kısılmış olacak. Ama tüm zamanınızı otelde geçirmek yerine Didim ve çevresini gezmek isterseniz o zaman yarım veya tam pansiyon oteller de sizi tatmin edebilir.

Didim’de Apollo Tapınağı’nı ve Didim çevresinde Milet ve Priene antik kentlerini görmeyi ihmal etmeyin. Biraz daha yol alabilirseniz birçok ünlü filozofa ev sahipliği yapmış Efes Antik Kenti’ne de uğramanızı tavsiye ederiz. Doğal ve tarihi dokusuyla benzersiz olan Didim’de sizi bekleyen daha birçok şey var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir